Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye herifış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıdem bir Fen Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak sade başına öne çıdem en oylumlu oranda ilaç mideerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çalışmak istediği meydanı abartmak talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile yan yana kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın umumi serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na göre insanoğlunun vukuf acıarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen esasarı manaında ülkesini geceli gündüzlü söz gelişi fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi esasvuruları ile de meşhurdur. 143 adet esasvurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedi vüruten olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle yan yana yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Vadiında artık başlıca bir mütehassıs olmasıyla yan yana kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında durum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol güruhlen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk arasında en çok buluş belgesi esasvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Kayırıcıı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet evveliyatına faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sebebiyle iyi hizmetlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse de asla çalışmalarından vazgeçmemiş geceli gündüzlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez yan yana başlamak üzere iyileştirme yuğrunda vüruttirdiği deşkeleri keşfederek beşeriyet evveliyatına oylumlu bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de bazı saygınlık molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz bileklü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilinen şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (üst el) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e doğru ülkede müsaadeı münfailtır. Tüm çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biriyi şirketin iştirak ve müessis kadrosunda durum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden mesul serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul serıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Yârsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca deşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak hizmetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta üstıkların geçmesi midein makul bir ahitı beklesek de kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de mideerisinden kolaylık bir biçimde iyileştirme edebilmek midein bu kullanılıyor. Ayrıca seksüel hizmetlev bozukluğunu da iyileştirme geçirmek midein kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış hınçe karşı dirençli ve bileklü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi esasvurularının 2000 adetine doğruın kazanç sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı hizmetleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri soy istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında biriyi alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Konuyla ilişkin görüşünü beyan fail Spektral Holding El Oturmuş Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine binalabilecek en mevsuk katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da oylumlu vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde durum meydan öbür bilgi adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik deabat patentinin kazanç sahibi olması ve esasvurusunu ilk yapan nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın üs fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana meydanında çalışmalarını geceli gündüzlü hoşgörülületerek geceli gündüzlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biriyi kat Türkiye Senenin Fen Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil vatan haricinde yani küresel anlamda da biriyi ödülleri alarak bulduğu farklı devaların içinlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile yan yana iyi hizmetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz midein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı hizmete yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar biriyi farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye esasladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Plasman Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda durum meydan bir altın sahası ile yan yana esaslatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değhizmetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan mesabe yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a yayımcı maden ruhsatları ile esenlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de vukuf veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni pay modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak hizmettiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası başlamak üzere dü sınai hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada içtihatlerine durum maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu ulanmış mesabe mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve seda yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel malzeme binasındaki havadanluklar sebebiyle mürtefi derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mürtefi oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik bildirme planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada durum meydan teferruatlara göre antrparantez, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirimlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir