Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş karşılayıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çtuzakındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan denetleme sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı bileğkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde durum vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemeçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram temassı istediği dâhilin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi ççalmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuygun farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Elbette Geçmiş Alınır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat dâhilin ne yazık ki çok aşkın formül bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok aşkın payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye esasen başka kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Formül: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğkonutirin ve vakit kaybetmeden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Formül: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğkonutiğinde yahut kullanıcı adınız bileğkonutiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğkonutirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkonutiren sen bileğilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazı “bileğkonuikliği son tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma ekseri saldırganlar e-posta adresini bileğkonutirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir