Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilim aktarımı derunin bileğil, aynı zamanda eğlence derunin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle strüktürlabildiği gibi üste tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri aracılığıyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik ika için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş etkili olmak derunin yalnızca nickname (takma isim) geçirmek kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete kafalamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence fasıla dulukünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve görüntülü, sesli ve görüntülü gibi tercihe sargılı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısa süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir diğer popüler chat izlence olan ve internetin efsane mukayyetmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir